"> تفاوت یو پی اس و ژنراتور چیست ؟ | شرکت پرتو ارقام خلیج فارس | خرید یو پی اس در بوشهر | خرید ژنراتور در بوشهر

یو پی اس یا ژنراتور ؟

 

خرید یو پی اس در بوشهر

خرید یو پی اس در بوشهر

 

 

ژنراتور ها مانند یو پی اس به عنوان منبع تولید برق استفاده میشوند اما تفاوت هایی دارند که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت …

استفاده از سوخت فسیلی

ژنراتورهای بنزینی و گازوئیلی از سوخت فسیلی استفاده می کنند که این خود امتیاز منفی محسوب می شود چرا که هم سوخت فسیلی پایان پذیر است و هم نیاز به فضایی برای نگهداری دارد ولی در مقابل UPS از انرژی الکتریکی برای شارژ استفاده می کند که توسط باتری یو پی اس این انرژی به دستگاه ها منتقل می گردد.

خرید یو پی اس در بوشهر

خرید یو پی اس

تثبیت نکردن ولتاژ و فرکانس

ژنراتور برخلاف یو پی اس قابلیت تثبیت ولتاژ و فرکانس برق ورودی دستگاه ها را ندارند.  تغییر فرکانس آنها به دلیل تغییر سرعت موتور است که باعث به هم خوردن سنکرونیزاسیون در وسایلی می شود که با برق شهر سنکرون شده اند. البته دستگاه های UPS هم بسته به مدلی که دارند قابلیت های متفاوتی دارند. یعنی یو پی اس های آنلاین می توانند هم فرکانس و هم ولتاژ را تنظیم کنند ولی یو پی اس های لاین اینتراکتیو فقط توانایی تنظیم ولتاژ را دارند.

شروع به کار با تاخیر

ژنراتورها هنگام قطع برق موجب بروز وقفه می شوند و از خاموشی دستگاه ها جلوگیری نمی کند ولی یو پی اس هیچگونه وقفه ای را ایجاد نمی کند. ، بلکه حدود 5 الی 10 دقیقه زمان می برد تا روشن شود و برق مورد نیاز دستگاه ها را تامین نماید.

تولید صدای فراوان

ژنراتورها حین کار صدای بسیار زیادی تولید می کنند و سبب ایجاد مزاحمت می گردند. در حالی که دستگاه های یو پی اس بدون ایجاد کوچکترین صدا کار خود را انجام می دهند.

 

خرید یو پی اس

در بسیاری از کاربردهای حساس ، ژنراتور در کنار یو پی اس مورد استفاده قرار می گیرند تا پس از قطع برق شهر و پیش از وارد شدن ژنراتور ، یو پی اس توان خروجی را تامین کند. پس از ورود ژنراتور به مدار نیز یوپی اس ولتاژ و فرکانس خروجی ژنراتور را تثبیت می کند

برای خرید یو پی اس در بوشهر یا خرید ژنراتور در بوشهر با ما تماس بگیرید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − چهار =

فهرست